(1. forduló)
Jan. 13. Péntek, 18:00
Tiszakécskei Kosárlabda Sportcsarnok | Tiszakécske
Bírók: Kiu Gábor, Kiu Tamás
Remek teljesítménnyel kezdte a négy nemzet tornát a magyar ifjúsági válogatott Tiszakécskén. A szlovén korosztályos kerettel játszott meccsen a vendégek harcias kezdéssel mutatkoztak be, de hamar felvette a kesztyűt a magyar csapat is, amely a kezdeti fej-fej melletti küzdelemből fokozatosan sikeresen elhúzott, így 15:12 félidei eredménnyel mentek pihenőre a csapatok. A második félidőben folytatta a jó iramú menetelést a hazai együttes, így magabiztos 31:24 gólarányú magyar győzelemmel zárult a találkozó.
A BFKA részéről Lovistyek László 3 hárítással, Nagy Ádám 1, Bőti Dominik 2, Balogh Botond és Tóth Levente pedig 3-3 góllal támogatta a csapatot.
A folytatásban holnap 18:00 órától Spanyolországgal mérkőznek meg a fiatalok, melyet élőben az MKSZ YouTube csatornáján is lehet majd követni.